About the company

For nearly 13 years YachtCharter Marten s.r.o. Group has been providing comprehensive services for yachtsmen, sailors and friends of boats, water, seas, oceans, and last but not least the sky. The group runs an international maritime yachting school www.yacht-school.eu that has been accredited and appointed by the Ministry of Transport of the Czech RepublicOur school helps you to acquire various types of cards and licences (both for the sea and freshwater). Furthermore, www.yachtmarten.com organises boat rental all around the world, it organises summer group sailing tours, www.kid-sailing.com for families with children and international regattas www.yacht-challenge.com for those who like to compete. YCHM www.yachtmarten.com can provide specialised literature for yachtsmen and good quality, functional clothing SLAM, having the exclusive representation for the sale of the SLAM brand in the CR and SR. The Company also cooperates with HELLY HANSEN in a significant way, and we can offer a wide assortment of their clothing.

The Boat Sales Division facilitates purchases of ELAN yachts for private owners, or purchases of ELAN yachts as an investment for charter management. All model series can be found on elan.yachtmarten.com. YachtMarten is the exclusive representative of ELAN YACHTS for the Czech and Slovak Republics.

 

The Aircraft Sales Division is connected to the other, most common activity of the members of our YachtMarten Club. Many yachting enthusiasts enjoy recreational or professional flying on various types of aircrafts. Therefore, the company set up a new sales division for Ellipse aircrafts, ellipse.yachtmarten.com.

Yacht School

Je mezinárodní školící středisko námořního jachtingu, jediné pro zájemce ze všech zemí světa, se způsobilostí schválenou v ustanovení Ministerstva Dopravy České republiky. Kapitánské kurzy probíhají v dohodnutých termínech v Chorvatsku na jaderském moři, výuka probíhá v jazyce, kterým mluví posádka. Zkoušky probíhají pod záštitou Ministerstva moře v Chorvatsku na příslušném kapitanátu. Zkouška probíhá v Angličtině, Chorvatštině, nebo dohodou v jiném jazyce.

Zdokonalovací plavby a tréninky organizujeme v rámci celého světa. Více zde.

Proč si udělat kurz v naší Yacht School:

  • Poskytujeme školení pro získání chorvatských, mezinárodních průkazů vydaných MDČR i českých (VMP).
  • Kurzy provádíme s profesionálními instruktory, bezpečně, intenzivně a maximálně důsledně, aby kandidát na kapitána mohl po obdržení příslušné licence vyplout sám.
  • Lodě na praktické cvičení vybíráme z dobře prověřených půjčoven, které nabízejí plavidla plně vybavené, bezpečné a splňující naše vysoké nároky. Jedná se o moderní námořní jachty těch nejlepších kvalit.
  • Kurzy probíhají příjemnou a zábavnou formou a současně odpovídají požadavkům MDČR a MPPI. Jsou vhodné jak pro úplné začátečníky, tak i pro pokročilé.
  • Po úspěšném ukončení kurzu si naši uchazeči mohou půjčovat lodě prostřednictvím naší mateřské společnosti www.yachtmarten.com v sekci Charter.
  • Pro každého, komu jachting učaroval a chce se zdokonalit, jsou připraveny vyšší stupně kurzů, speciálních kurzů na katamaránech, přeplavby, kurzy astronavigace i plavby na lodích větších délek na různých mořích světa.

Ceny našich kurzů jsou vzhledem k vysoké účasti na nejnižší možné hladině. Každý z absolventů je automaticky zařazen do sekce členů klubu YachtClub Marten club.yachtmarten.com/club a získává tím slevy na pronájmy lodí, účast v regatách, teambuildingových akcích, na oblečení a další služby našich společností.